ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Քուվեյթի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 13-ին ընդունեց ՀՀ-ում Քուվեյթի պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասամ Մուհամմադ ալ-Քաբանդինին:
Ողջունելով դեսպանին` ԱԺ նախագահը նշեց, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս Ծոցի արաբական երկրների  հետ հարաբերությունների զարգացմանը: Հովիկ Աբրահամյանը կարեւորեց Քուվեյթի հետ համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում, երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ հարաբերությունների ակտիվացումը, փոխգործակցությունը միջազգային խորհրդարանական կառույցներում: ԱԺ նախագահը նշեց, որ Հայաստանի նորընտիր խորհրդարանում արդեն իսկ ձեւավորվել է Հայաստան-Քուվեյթ խորհրդարանական բարեկամության խումբը, որի ղեկավարն է Արայիկ Հովհաննսիյանը:
Դեսպանը  Հովիկ Աբրահամյանին փոխանցեց Քուվեյթի խորհրդարանի նախագահ Ահմեդ ալ-Սաադունի շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները` ԱԺ նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ, ինչպես նաեւ պաշտոնական այցի հրավերը Քուվեյթ` նշելով, որ այցը մեծապես կնպաստի երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանը, միջխորհրդարանական կապերի ակտիվացմանը: Բասամ Մուհամմադ ալ-Քաբանդին ընդգծեց, որ իր երկիրը մեծ կարեւորություն է տալիս Հայաստանի հետ գործակցության զարգացմանը բոլոր ուղղություններով եւ նշեց, որ իր առաքելությունն է լինելու հնարավորինս նպաստել հայ-քուվեյթական հարաբերությունների զարգացմանն ու ամրապնդմանը: Դեսպանի համոզմամբ` միջպետական հարաբերությունների խորացման առումով կարեւոր նշանակություն ունի միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող այլ հարցեր եւս:

13 июня Председатель НС РА О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Государства  Кувейт Басама Мухаммада аль-Кабанди.
В ходе беседы спикером НС было подчеркнуто, что Армения придает большое значение развитию отношений с арабскими странами Персидского залива, в частности сотрудничеству с Кувейтом в различных сферах, активизации отношений между парламентами двух стран, взаимодействию в международных структурах и др.
Посол передал поздравления и добрые пожелания Председателя Парламента Кувейта в связи с переизбранием О.Абраамяна на высокий пост, а также приглашение посетить Кувейт с официальным визитом, что будет способствовать еще большему развитию дружественных отношений двух стран, активизации межпарламентских связей. Басам Мухаммад аль-Кабанди  подчеркнул, что его страна отводит большое место взаимодействию с Арменией во всех направлениях, и отметил, что его миссией будет по возможности содействовать развитию и упрочению армяно-кувейтских отношений. Посол убежден, что в плане углубления межгосударственных отношений немаловажно развитие межпарламентских связей.