ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Քուվեյթի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 13-ին ընդունեց ՀՀ-ում Քուվեյթի պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասամ Մուհամմադ ալ-Քաբանդինին:
Ողջունելով դեսպանին` ԱԺ նախագահը նշեց, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս Ծոցի արաբական երկրների  հետ հարաբերությունների զարգացմանը: Հովիկ Աբրահամյանը կարեւորեց Քուվեյթի հետ համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում, երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ հարաբերությունների ակտիվացումը, փոխգործակցությունը միջազգային խորհրդարանական կառույցներում: ԱԺ նախագահը նշեց, որ Հայաստանի նորընտիր խորհրդարանում արդեն իսկ ձեւավորվել է Հայաստան-Քուվեյթ խորհրդարանական բարեկամության խումբը, որի ղեկավարն է Արայիկ Հովհաննսիյանը:
Դեսպանը  Հովիկ Աբրահամյանին փոխանցեց Քուվեյթի խորհրդարանի նախագահ Ահմեդ ալ-Սաադունի շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները` ԱԺ նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ, ինչպես նաեւ պաշտոնական այցի հրավերը Քուվեյթ` նշելով, որ այցը մեծապես կնպաստի երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանը, միջխորհրդարանական կապերի ակտիվացմանը: Բասամ Մուհամմադ ալ-Քաբանդին ընդգծեց, որ իր երկիրը մեծ կարեւորություն է տալիս Հայաստանի հետ գործակցության զարգացմանը բոլոր ուղղություններով եւ նշեց, որ իր առաքելությունն է լինելու հնարավորինս նպաստել հայ-քուվեյթական հարաբերությունների զարգացմանն ու ամրապնդմանը: Դեսպանի համոզմամբ` միջպետական հարաբերությունների խորացման առումով կարեւոր նշանակություն ունի միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող այլ հարցեր եւս:

On June 13 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the State of Kuwait to the RA Bassam Muhammad al-Kabandini.
Welcoming the Ambassador the NA President noted that Armenia paid importance to the development of relations with the Gulf Arab countries. Hovik Abrahamyan highlighted the cooperation with Kuwait in different spheres, the activation of relations between the parliaments of the two countries, and the partnership in international parliamentary structures. The NA President noted that in the newly elected Armenian Parliament Armenia-Kuwait Parliamentary Friendship Group had already been shaped, and the head of it was Arayik Hovhannisyan.
The Ambassador conveyed the congratulations and good wishes of the President of the Parliament of Kuwait Ahmed al-Saadun to Hovik Abrahamyan on being re-elected in the NA President’s post, as well as the invitation of the official visit to Kuwait, noting that the visit would greatly contribute to the development of friendly relations of the two countries and the activation of inter-parliamentary relations. Bassam Muhammad al-Kabandini underlined that his country gave importance to the development of partnership with Armenia in all directions and noted that his mission would be to promote the development and reinforcement of the relations between Armenia and Kuwait at best. To the Ambassador’s conviction, with respect to the deepening of inner-state relations the development of inter-parliamentary relations is of big importance.
During the meeting other issues of the development of the relations of the two countries were also discussed.